При облаштуванні сучасного житла не можна нехтувати питанням обладнання санвузла. Саме підбору сантехніки під час ремонту приділяють велику увагу, часто саме з цього починаються ремонтні роботи у всьому будинку.
Важливо правильно врахувати всі нюанси і вибрати найбільш зручну, практичну, функціональну сантехніку, тому що часто переробляти це приміщення – недешевий і трудомісткий процес. Одним із найважливіших питань на етапі ремонту санвузла є вибір між звичними підлоговими унітазами та порівняно новими підвісними.
Традиційна простота та класичний дизайн: плюси та мінуси підлогових унітазів
Унітази з підлоговою установкою, до яких бачок прикріплюється безпосередньо зверху або на стіну, а каналізаційна труба приєднується ззаду – найзвичніший для багатьох українських користувачів варіант. Багатьох такий варіант унітазу приваблює низкою позитивних якостей:
- Своєю простотою монтажу та, при необхідності, заміни. Для його установки не потрібні спеціальні пристрої та складні конструкції, причому цілісність ремонту не буде порушена, крім ділянки підлогової плитки.
- Підлогові унітази через свої конструктивні особливості неймовірно міцні. Вони витримують великі вагові навантаження.
- Представлено максимальну кількість колірних рішень, а також кілька варіантів установки бачка (моноблок, окремо кріплення, високо зверху і т. д.), що розширює можливості дизайну.
- Відкриті комунікації дозволяють легко визначити можливе протікання зливного бачка або інші несправності.
Проте, підлогові унітази не дуже підходять для обладнання санвузла з дизайнерськими вишукуваннями. Як би виробники не намагалися надати зливному бачку ергономічну та компактну форму, вбудовані в стіну інсталяції дозволяють заощадити більше місця. До того ж, зробити прибирання навколо ніжки унітазу хитромудрої форми не так просто.
Інноваційні підвісні унітази: данина сучасним технологіям
Підвісні унітази можна назвати відносною новинкою на вітчизняному ринку. Їх особливістю є спосіб монтажу без встановлення на підлогу. Такий унітаз вішається на стіну за допомогою спеціальної арматури, а каналізаційна труба та зливний бачок ховаються всередину стіни або за гіпсокартонну перегородку. Підвісний унітаз робить навіть саму невелику ванну просторою, дозволяє компактно розмістити всі комунікації, а також має низку інших переваг:
- Підвісна конструкція серйозно полегшує прибирання приміщення. Завдяки меншій кількості обладнання у ванній кімнаті не накопичується зайвий пил. Підлога під унітазом легше протерти, тому що не потрібно дбати про бруд, що постійно накопичується на стиках унітазу і підлоги.
- Незважаючи на необхідність монтажу спеціальних настінних кріплень, під час встановлення підвісного унітазу підлогове покриття не страждає. Як результат, сантехніка виглядає акуратніше і стильніше.
- При правильному монтажі за надійністю та довговічністю такий унітаз не поступається конструкціям для підлоги - він легко витримує навантаження в 300-400 кілограм.
- Широкий діапазон вартості дозволяє підібрати навісний унітаз у такій же ціновій категорії, за якою пропонуються підлогові.
Мабуть, головною перевагою і при цьому єдиним недоліком підвісних унітазів є прихований монтаж комунікацій. З погляду облаштування дизайну це безперечний плюс. Але відсутність прямого доступу до трубопроводу та зливного бачка не дозволяє вчасно виявити несправність.
Що краще поставити?
Тим, хто не бачить в унітазі жодної дизайнерської родзинки і не бажає ускладнювати ремонтні роботи, доведеться більше до смаку класичний варіант підлогової сантехніки. А ось шанувальники мінімалізму та охочі облаштувати простір ванної кімнати за вищим розрядом, безперечно, оцінять сучасні підвісні унітази. Головне, не економити на монтажі та якості інсталяції.